Uchwała Nr XIV/124/2007

UCHWAŁA Nr XIV/124/2007

 

Rady Miejskiej w Głogowie

z dnia 28 grudnia 2007 r.

 

w sprawie uchwalenia Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Gminy Miejskiej Głogów na lata 2008 - 2012

 

 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) oraz art. 166 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 249, poz. 2104 ze zmianami) uchwala się, co następuje:

 

§ 1.

Uchwala się Wieloletni Program Inwestycyjny Gminy Miejskiej Głogów na lata 2008 - 2012

w brzmieniu określonym w załączniku do niniejszej uchwały.

 

§ 2.

Wieloletni Program Inwestycyjny określa zadania dotyczące inwestycji i modernizacji, planowanych na okres pięciu lat do realizacji przez Gminę Miejską Głogów oraz obejmuje zadania zaprogramowane w układzie rzeczowo-finansowym w rozbiciu na poszczególne lata.

 

§ 3.

Wieloletni Program Inwestycyjny jest planem kroczącym i uchwala się go corocznie.

 

§ 4.

Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Głogowa.

 

§ 5.

Traci moc uchwała Nr IV/26/2007 Rady Miejskiej w Głogowie z dnia 27 lutego 2007r. w sprawie uchwalenia Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Gminy Miejskiej Głogów na lata 2007 - 2011.

 

§ 6.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 01 stycznia 2008r.

 

 

               

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

Jarosław Dudkowiak

 

 


U Z A S A D N I E N I E

 

Wieloletni Program Inwestycyjny Gminy Miejskiej Głogów po raz pierwszy został uchwalony uchwałą Rady Miejskiej w Głogowie Nr XXIII/186/2004 z dnia 26 października 2004 r. Program ten jest planem kroczącym w związku z tym uchwalany jest corocznie. Dostosowuje się go do uchwalanego budżetu Gminy, odpowiada założeniom finansowym przewidzianym w budżecie uchwalanym na kolejny rok.

W związku z powyższym niezbędne jest uchwalenie takiego kształtu Wieloletniego Programu Inwestycyjnego, aby zarówno zakres finansowy, jak i rzeczowy mieścił się w ramach budżetowych Gminy Miejskiej Głogów.

Obecnie prezentowany program przewiduje realizację inwestycji w latach 2008-2012. Uchwalenie aktualizacji Wieloletniego Programu Inwestycyjnego przyczyni się do poprawy procesu inwestycyjnego, poprzez dostosowanie wielkości inwestycji do możliwości finansowych Gminy Miejskiej Głogów.

 

 

 

 

 


 

Załącznik do Uchwały Nr XIV/124/2007

Rady Miejskiej w Głogowie

z dnia 28 grudnia 2007 r.

Wieloletni Program Inwestycyjny

Gminy Miejskiej Głogów

na lata 2008 - 2012

Głogów

grudzień 2007 rok

 

 

Opis zadań inwestycyjnych Wieloletniego Programu Inwestycyjnego

Gminy Miejskiej Głogów na lata 2008 - 2012

I. INWESTYCJE DROGOWE I TRANSPORTOWE

 

1. Rozwój i modernizacja systemu transportu publicznego w Głogowie.

Inwestycja została rozpoczęta w 2006r. Projekt realizowany jest przy 75% udziale

środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach ZPORR.

Zakres zadania obejmuje:

1. Budowę 18 zatok autobusowych oraz przebudowę 1 pętli - zadanie zakończone zostało w grudniu 2006r.

2. Zakup taboru autobusowego - dostawa autobusów odbyła się w dwóch partiach: pierwsza obejmująca zakup 3 autobusów odbyła się w listopadzie 2006r., natomiast druga - zakup 2 autobusów - w grudniu 2006r.

3. Uruchomienie systemu zarządzania i monitorowania flotą pojazdów w Głogowie - realizacja tego etapu rozpoczęta została w lipcu 2007r. Zakończenie rzeczowe zadania planowane jest na dzień 31 stycznia 2008r., natomiast rozliczenie finansowe, zgodnie projektem - na dzień 30 marca 2008r.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 7.986.484,-zł, w tym w 2008 roku - koszty wyniosą 1.702.815,-zł., z czego 75% pokryje Unia Europejska.

 

2. Infrastruktura na osiedlu Piastów Śląskich: ul. Książąt Oleśnickich - II etap i dojazd do kotłowni w ul. H. V Żelaznego - 2008r. Budowa dróg na os. Piastów Śląskich: Księcia Jana II, Bolesława Wysokiego, Księżnej Mechtyldy, Salomei - II etap - dokumentacja - (lata 2008 -2010)

W budżecie 2007r. na zadaniu zabezpieczono kwotę 1.115.000,-zł. W ramach zadania wykonano:

- drogę wraz z uzbrojeniem przy budynku TBS przy ul. Kazimierza Sprawiedliwego oraz przy budynku TBS (zrealizowano I etap budowy) przy ul. Książąt Oleśnickich,

- uzbrojenie w sieci wodno-kanalizacyjne i kanalizacji deszczowej dróg dojazdowych do realizowanego osiedla domków jednorodzinnych przy ul. Bolesława Wysokiego, Księcia Jana II i Księżnej Mechtyldy.

- wykonano zatoki autobusowe przy placu targowym na ul. Bolesława Śmiałego.

W 2008 roku planuje się opracowanie dokumentacji oraz realizację części budowy dróg na osiedlu w obrębie ulic: Księcia Jana II, Bolesława Wysokiego, Księżnej Mechtyldy, Salomei. Dalsza realizacja budowy dróg planowana jest na lata 2009 - 2010.

W 2008r. wykonany będzie II etap budowy ul. Książąt Oleśnickich. Planowane jest wykonanie dalszego odcinka tej ulicy wraz z odwodnieniem i oświetleniem oraz budowę miejsc postojowych. Planuje się również wykonać dojazd do kotłowni budynku TBS w ulicy Henryka V Żelaznego.

Kontynuacja zadania planowana jest w latach 2011 - 2012.

 

3. Budowa zatok parkingowych wraz z drogą manewrową przy ul. Wojska Polskiego.

W 2008r. w ramach zadania planuje się wykonanie drogi dojazdowej z kostki brukowej ok. 60 mb. oraz utworzenie dodatkowych, 43 miejsc postojowych.

4. Infrastruktura na osiedlu Hutnik - ul. Budowlanych.

Ulica Budowlanych jest drogą powiatową łączącą dwa ważne ciągi komunikacyjne: ul. Legnicką z ul. Wały Chrobrego. Stanowi alternatywne połączenie dla ronda relacji północ-południe i wschód-zachód.

Realizacja zadania usprawni układ komunikacyjny i transportowy miasta oraz poprawi warunki bezpieczeństwa w ruchu drogowym mieszkańców i użytkowników dróg.

W ramach zadania w 2008r. planuje się wykonać I etap przebudowy ulicy Budowlanych od skrzyżowania z ul. Daszyńskiego do skrzyżowania z ul. Moniuszki. Nastąpi wymiana kanalizacji sanitarnej, która zostanie wykonana przez PWiK. Natomiast Gmina wykona przebudowę zaplanowanego odcinka drogi wraz z jej odwodnieniem. Wybudowane zostaną również miejsca postojowe oraz ścieżka rowerowa w rejonie II Liceum Ogólnokształcącego.

Realizacja II etapu przewidziana jest na 2009r.

 

5. Infrastruktura na Starym Mieście: ul. Polska 1.400.000,-zł, ul. Słodowa 1.600.000,-zł.

W 2008r. w ramach zadania planuje się wykonać ulice: Polską i Słodową o nawierzchni z kostki kamiennej. Zakres robót obejmować będzie wykonanie: dróg, chodników, odwodnienia i oświetlenia.

W latach 2009 - 2012 planuje się opracowanie dokumentacji kosztorysowo - projektowej oraz realizację kolejnych ulic Starego Miasta.

 

6. Ul. Henryka Głogowskiego.

Realizacja tej inwestycji jest niezbędna do poprawy komunikacji, a także powstania nowych osiedli mieszkalnych i połączenia z Os. Krzepów i ulicą Rudnowską (droga nr 292), a także połączenia obszarów położonych po północnej i południowej stronie trakcji kolejowej we wschodniej części miasta. Docelowo ul. Henryka Głogowskiego połączona będzie z południową obwodnicą miasta aż do projektowanej przeprawy mostowej. Inwestycja odciąży także natężenie ruchu w centrum miasta.

W 2008 roku planuje się wybudować ul. Henryka Głogowskiego (od skrzyżowania ulicy Kazimierza Wielkiego z ulicą Henryka Głogowskiego do ulicy Kazimierza Sprawiedliwego).

Skrzyżowanie ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Henryka Głogowskiego zostanie przebudowane na rondo. W wyniku budowy ul. Henryka Głogowskiego uzyska się: nowy odcinek o długości 1.378 mb., obejmujący jezdnię o nawierzchni bitumicznej wraz z jednostronnym chodnikiem i ścieżką rowerową z kostki betonowej oraz dwie zatoki autobusowe z kostki kamiennej.

Na odcinku 300 m od ul. Kazimierza Wielkiego zaprojektowano jezdnię podwójną, na dalszy odcinek tj. 1078 mb., zaprojektowano jezdnię pojedynczą z pasami włączenia i wyłączenia.

 

7. Dokumentacja techniczna - drogi.

W 2008r. w ramach zadania planuje się wykonanie dokumentacji technicznej m.in. na takie zadania jak:

    • ulica Henryka V Żelaznego,
    • przebudowę skrzyżowania ul. Wały B. Chrobrego z ul. Kołłątaja,
    • miejsca postojowe przy ul. Kazimierza Sprawiedliwego I i II etap,
    • łącznik ul. Mickiewicza z ul. Elektryczną,
    • dojazd do firm przy ul. Północnej,
    • przebudowa ul. Bolesława Śmiałego,
    • przebudowa ul. Świętojańskiej wraz z miejscami postojowymi pomiędzy ul. Rzeźniczą, fosą miejską i murami obronnymi,
    • budowa ul. Marii Konopnickiej,
    • koncepcja rozwiązania ronda ul. Keplera wraz z oceną stanu istniejącego,
    • rozwiązanie układu komunikacyjnego ulic: 1 Maja i ul. Spółdzielczej,
    • budowa miejsc postojowych przy ul. Budowlanych - rejon przyległy do II LO,
    • chodnik przy Placu Jana z Głogowa,
    • chodnik przy ul. Kasztanowej,
    • przebudowa sięgacza ul. Moniuszki (z tyłu „Skarbka")
    • remont ulicy Perseusza wraz z budową miejsc postojowych na os. Kopernik
    • remont ul. Oriona wraz z budową miejsc postojowych na os. Kopernik

    Kontynuacja zadania przewidziana jest na rok 2009.

    8. Budowa ronda przy skrzyżowaniu ulic: J. Robotniczej - Poczdamskiej -Towarowej - Nadbrzeżnej.

    W związku z nasilającym się ruchem w tym rejonie miasta oraz związanym z tym utrudnieniem, planuje się wybudowanie ronda. Obecnie jest to skrzyżowanie łączące 5 dróg dojazdowych. W 2008r. planuje się opracowanie dokumentacji i realizację I etapu zadania. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2009r.

     

    9. Przełożenie kostki na ulicach Starego Miasta i modernizacja chodników (Piaskowa, Piastowska, Piotra Skargi, H. Kołłątaja, Staszica, Rynek, Rzeźnicza).

    Zadanie inwestycyjne przewidziane jest w latach 2009 - 2012. Jest kontynuacją poprawy wizerunku estetycznego Starego Miasta. Realizacja zadania zwiększy atrakcyjność turystyczną miejsca i poprawi warunki komunikacyjne.

     

    10. Chodnik i ścieżka rowerowa wzdłuż obwodnicy.

    Realizacja zadania planowana jest na 2009r. W ramach zadania planuje się wykonać chodnik z ciągiem rowerowym od ul. Tęczowej do ul. Orzechowej wraz z zagospodarowaniem i oświetleniem terenu (30 punktów świetlnych).

     

    II. INWESTYCJE OŚWIATOWE

    11. SP Nr 12 - przystosowanie dla osób niepełnosprawnych.

    W 2007r. została zaktualizowana dokumentacja techniczna niezbędna do wykonania zadania. Realizacja rzeczowa zadania planowana jest na lata 2008 - 2009. W roku 2008 planuje się przystąpienie do realizacji zadania, które polega na zniesieniu barier architektonicznych i przystosowaniu budynku szkoły dla osób niepełnosprawnych.

    W I etapie planowane jest wykonanie dwóch dźwigów oraz nowych połączeń komunikacyjnych - łączników. Kontynuacja robót w zakresie inwestycji nastąpi w 2009r.

     

    12. Termomodernizacja placówek oświatowych - SP Nr 13.

    W 2008r. planuje się wykonać termomodernizację SP Nr 13. W ramach zadania nastąpi wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian szkoły oraz ocieplenie stropodachów. Wkład własny Gminy wynosi 200 tys. zł., natomiast środki GFOŚiGW wyniosą1 mln złotych. Inwestycja jest kontynuacją programu rozpoczętego w 2004 roku.

    Prace termomodernizacyjne polegają na: dociepleniu ścian, wymianie stolarki okiennej, dociepleniu stropodachu, dociepleniu ścian piwnic, wymianie pokrycia dachu.

    Dotychczas wykonano termomodernizację: 4 Szkół Podstawowych, w tym: Nr 2, 6, 7 oraz 10, a także 3 Gimnazjów: Nr 3, 4 i 5.

     

    13. Przebudowa sali gimnastycznej i pomieszczeń przylegających do sali gimnastycznej w SP Nr 13.

    W 2008r. w ramach tego zadania planuje się opracowanie dokumentacji technicznej, przebudowy posadzki oraz instalacji elektrycznej w sali gimnastycznej. Ponadto planowana jest przebudowa sanitariatów oraz instalacji elektrycznej w pomieszczeniach przy sali gimnastycznej.

     

    14. Tworzenie terenów rekreacyjno - sportowych przy obiektach oświatowych - (2008r. SP Nr 13).

    Gmina Miejska Głogów systematycznie zagospodarowuje tereny przyszkolne, stwarzając dogodne warunki rekreacyjno - sportowe. Do 2011 roku zagospodarowane zostaną wszystkie tereny przy szkołach podstawowych i gimnazjach. Realizacja inwestycji przedstawia się następująco:

    - 2005r.: Szkoły Podstawowe Nr 3 i 6, Gimnazjum Nr 2, 3, 4;

    - 2006r.: Szkoły Podstawowe Nr 2, 7, 6 oraz Gimnazjum Nr 1, 3 i 4;

    Harmonogram zagospodarowania przyszkolnych terenów rekreacyjno - sportowych na kolejne lata przedstawia się jak niżej:

    - 2010r.: Szkoła Podstawowa Nr 12 oraz Szkoła Podstawowa Nr 14 - I etap,

    - 2011r.: Szkoła Podstawowa Nr 14 - II etap.

    Planuje się wykonanie zakresu robót rozpoczętych w roku 2007. Zakończenie prac zostało przesunięte na wniosek wykonawcy na 2008 rok. Inwestycja obejmować będzie tworzenie terenów przy Szkole Podstawowej Nr 13, w tym wykonanie boiska wielofunkcyjnego: boiska do piłki ręcznej, boiska do gry w piłkę koszykową i siatkową. Planuje się również zagospodarowanie terenu przylegającego do boiska.

     

    15. Dokumentacja techniczna - termomodernizacja placówek oświatowych.

    Realizacja zadania przewidziana jest na lata 2008 - 2010. W 2008r. wytypowane zostaną placówki, dla których opracowana zostanie dokumentacja techniczna.

     

    16. Przebudowa kuchni z przebudową szybów windowych w PP Nr 2.

    W 2008r. w Publicznym Przedszkolu Nr 2 dokonana zostanie przebudowa kuchni, polegająca na przebudowie instalacji, posadzek i ścian oraz przebudowie szybów windowych.

    III. ZABYTKI

    17. Kontynuacja odbudowy obiektów sakralnych - Kolegiata.

    Kolegiata jest jednym z najważniejszych zabytków regionu. Odbudowa Kolegiaty ze zniszczeń wojennych przyczyni się do rozwoju turystyki.

    W poszczególnych latach na kolegiatę przeznaczono odpowiednio kwoty: 2002r. - 50 tys. zł, 2003 - 250 tys. zł, 2004 i 2005 - po 300 tys. zł, 2006 - 400 tys. zł, 2007 i w kolejnych latach zaplanowano - po 300 tys. zł.

    W zadaniu „Odbudowa kolegiaty w Głogowie" należy wykonać studium wykonalności dla inwestycji. Dokument ten jest niezbędny przy ubieganiu się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

     

    18. Remont Zamku Książąt Głogowskich.

    W zabytkowym Zamku Książąt Głogowskich planowane są następujące prace remontowe:

    - wymiana stolarki okiennej,

    - docieplenie stropów,

    - wymiana grzejników i kotła,

    - renowacja elewacji,

    - wykonanie sali odczytowo - konferencyjnej.

    Remont wpłynie korzystnie na poprawę wizerunku tej części miasta, zwiększy funkcjonalność budynku i atrakcyjność turystyczną.

    W 2008r. planuje się kontynuować opracowanie dokumentacji na kompleksowe wykonanie remontu. Realizacja inwestycji rozłożona została na lata 2008 - 2010.

     

    19. Fosa Miejska - kazamaty.

    Od kilku lat trwają systematyczne prace nad zabezpieczeniem murów fosy oraz wymianą balustrad. Po wykonaniu prac budowlanych przystąpi się do zagospodarowania wnętrza fosy.

    W 2008r. w ramach przyznanych środków finansowych planowane jest opracowanie dokumentacji i wykonanie adaptacji poterny na cele turystyczne. Poterna znajduje się w ścianie fosy, po prawej stronie zejścia od ulicy Rzeźniczej.

     

    IV. BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE

     

    20. Przebudowa, adaptacja obiektu - Al. Wolności 11 z przystosowaniem na lokale mieszkalne.

    W zadaniu planowana jest przebudowa obiektu na budynek mieszkalno-usługowy. Na parterze uzyska się dwa lokale użytkowe, natomiast na pozostałych kondygnacjach (od 1-3) planuje się przebudowę pomieszczeń na sześć lokali mieszkalnych. Natomiast na poddaszu, po przeprowadzeniu niezbędnej przebudowy dachu pozyskane zostaną dwa lokale mieszkalne.

     

    21. Nabycie gruntów od firmy Saller Market Sp. z o.o. (2006 - 2008)

    Nabycie gruntów do zasobów Gminy w obrębie 13 - „Brzostów" przy ul. Wojska Polskiego o powierzchni 4,3364 ha od firmy Saller Market Sp. z o.o. w Bolesławcu. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony jest pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne.

    Zaplanowane w budżecie 2008r. środki zostaną wykorzystane na zapłatę III transzy za nabycie działek od firmy Saller Market Sp. z o.o.

    22. Wykup działek.

    Zaplanowane środki zostaną wykorzystane na wypłatę:

    - odszkodowania za działki przeznaczone pod drogi przejęte do zasobów Gminy,

    - wykup gruntów w zasoby Gminy przeznaczonych pod drogi lokalne,

    - odszkodowania za rozwiązanie umowy dla użytkowników wieczystych jako rekompensata za obniżenie wartości nieruchomości w związku ze zmianą miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego.

    23. Realizacja budownictwa czynszowego - udziały w TBS.

    Realizacją budownictwa czynszowego w imieniu Gminy Miejskiej Głogów zajmuje się gminna spółka - Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Spółka, w kolejnych latach oddała do użytku następujące lokale mieszkaniowe:

    - 2002r. - 3 bloki przy ul. Merkurego na Os. Kopernik (80 mieszkań),

    - 2003r. - 3 bloki przy ul. Oriona na Os. Kopernik (60 mieszkań),

    - 2004r. - przystąpiono do budowy kamienicy na Starym Mieście przy ul. Kołłątaja i Piotra Skargi, w związku z tym w 2005r. oddano do użytku 60 mieszkań (I etap inwestycji), natomiast w 2006r. - 59 (II etap inwestycji).

    - 2007r. - 56 mieszkań przy ul. Książąt Oleśnickich Nr 2-12 (I etap), ponadto realizowany jest II etap (56 mieszkań) przy ul. Książąt Oleśnickich Nr 14-24. Planowane zakończenie inwestycji I półrocze 2008r.

    W latach 2008-2010 planuje się oddać 112 lokali mieszkalnych do użytku.

    Kontynuacja budowy nowych mieszkań czynszowych w ramach TBS, częściowo rozwiązuje problemy mieszkaniowe w mieście.

    24. Realizacja budownictwa socjalnego - ulica Krochmalna - II etap realizacji - zespół czterech budynków i budowa kotłowni dla II etapu (w 2008r. - 2.600.000,-zł)

    Budowa mieszkań socjalnych ma stworzyć warunki mieszkaniowe dla niezamożnej grupy mieszkańców miasta.

    W latach 2003-2004 wykonana została adaptacja pomieszczeń budynku po dawnym Hotelu Miejskim, z których utworzono 44 mieszkania. W 2003 roku przeznaczono na ten cel 403.933 zł., w 2004 roku na zakończenie zadania przeznaczono dalsze 1.574.272 zł. W 2003 roku 567 tys. przeznaczono na adaptację siedmiu mieszkań socjalnych dla osób niepełnosprawnych, po dawnym przedszkolu przy ul. Rudnowskiej. W 2006 roku wybudowano i oddano do użytku 22 lokale mieszkalne wraz z infrastrukturą: siecią wodociągową, kanalizacją, oświetleniem terenu, ciągami pieszo-jezdnymi z kostki betonowej.

    W 2008 roku - w ramach zaplanowanych środków planuje się zrealizować II etap budownictwa socjalnego wraz z budową kotłowni na paliwo stałe (węgiel, miał węglowy, drewno). W efekcie zostanie wybudowanych 19 lokali socjalnych.

    Na realizację zadania planuje się pozyskać dodatkowe środki finansowe z Funduszu Dopłat (20% wartości zadania).

    Inwestycje w zakresie budownictwa socjalnego planuje się kontynuować w latach 2009 - 2010.

     

    25. Przebudowa budynku hotelu robotniczego na budynek mieszkalny z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Merkurego 8 - dokumentacja.

    W ramach zaplanowanych na 2008r. środków planowane jest opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego remontu, przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku hotelu robotniczego typu „Lipsk" - na budynek mieszkalny z mieszkaniami socjalnymi.

    26. Przebudowa ze zmianą sposobu użytkowania budynku przy ul. Folwarcznej w Głogowie na budynek z mieszkaniami socjalnymi".

    W zadaniu, w ramach zaplanowanych na 2008r. środków, planuje się wykonać I etap, w tym: stan surowy zamknięty wraz z instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi wewnętrznymi. Wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oświetlenie terenu. Gmina czyni starania o pozyskanie środków finansowych na realizację zadania z Funduszu Dopłat w wysokości 30% wartości zadania.

    Zakończenie zadania i tym samym uzyskanie efektu rzeczowego w ilości 42 mieszkań planuje się w 2009r.

     

    27. Adaptacja pomieszczenia w budynku przy ul. Krzywoustego 10 na lokal mieszkalny - dokumentacja.

    W ramach zaplanowanych środków, planuje się opracowanie dokumentacji technicznej, niezbędnej do wykonania zadania.

     

    V. INFRASTRUKTURA SPOŁECZNA

    28. MOPS - termomodernizacja - dokumentacja.

    W 2008 roku planuje się opracować dokumentację techniczną na termomodernizację Domu Dziennego Pobytu i Rehabilitacji dla Dzieci Specjalnej Troski w Głogowie przy ul. Norwida 5.

     

    29. Ośrodek Studyjno - Magazynowy zabytków archeologicznych dla potrzeb województw południowo - zachodniej Polski.

    W ramach zadania w 2008r. planuje się wykonać I etap robót polegających na modernizacji fundamentów, wykonanie robót murowych, modernizację przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wniesienie drugiej raty opłaty przyłączeniowej. Remont budynku biurowego „FAMABA" prowadzi się w celu utworzenia w przyszłości ośrodka studyjno-magazynowego zabytków archeologicznych dla potrzeb województw południowo-zachodniej Polski.

     

    30. Gmina Miejska Głogów na rzecz Domu Dziennego Pobytu i Rehabilitacji dla Dzieci Specjalnej Troski w Głogowie.

    Beneficjentem zadania jest Dom Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Dzieci Specjalnej Troski w Głogowie.

    Realizacja zadania możliwa jest w przypadku przyjęcia wniosku o dofinansowanie robót budowlanych, dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, ze środków PFRON przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (50%). W przypadku przyjęcia projektu do realizacji, dofinansowanie ze środków PFRON wyniesie 50%.

    Zgodnie z regulaminem konkursu wymagane jest, aby jednostka samorządu terytorialnego zabezpieczyła pełną kwotę na realizację przedsięwzięcia tj. 320.506,-zł.

    Zakres robót budowlanych projektu obejmuje: zakup i montaż dźwigu osobowego dla osób niepełnosprawnych wraz z wykonaniem szybu windowego, poszerzenie otworów drzwiowych, wymianę stolarki drzwiowej, likwidację progów w komunikacji poziomej, położenie posadzki typu „Tarket", cyklinowanie i lakierowanie parkietów w pomieszczeniach rehabilitacyjnych, wymianę barierek schodowych oraz montaż poręczy wzdłuż ciągów komunikacyjnych, remont węzła sanitarnego dla dzieci niepełnosprawnych oraz odnowienie powierzchni ścian i sufitów.

     

    31. Budowa sieci wodociągowej na torze motocrosowym.

    Tor motocrosowy jest miejscem, gdzie odbywają się masowe imprezy sportowe, podczas których konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych. W ramach środków zabezpieczonych na 2008r. planuje się opracowanie dokumentacji na budowę sieci wodociągowej w tym miejscu.

    VI. INFRASTRUKTURA KOMUNALNA

     

    32. Remont estakady drogowej i wiaduktu nad torami PKP w ciągu ul. Nadbrzeżnej.

    Estakada znajduje się nad torami kolejowymi. Z uwagi na zły stan techniczny estakady zamknięta jest ul. Nadbrzeżna przy Zamku Książąt Głogowskich. W 2009 r. planuje się wykonanie remontu zgodnie z zaleceniem po dokonaniu przeglądu szczegółowego.

    W roku 2008 należy dokonać aktualizacji kwot przeznaczonych na zadanie.

     

    33. Remont obiektów mostowych w ul. Końcowej, Starej, Obr. Pokoju, Piotra Skargi, Witosa, Wita Stwosza, fosy przy zamku w Głogowie oraz kładka dla pieszych nad torami PKP przy ul. Krochmalnej.

    W 2007r. dokonane zostały przeglądy podstawowe miejskich obiektów mostowych, zlokalizowanych na terenie miasta Głogowa. Przeglądy wykazały zły stan techniczny obiektów. Stąd też planuje się w 2009r. wykonać remont obiektów zlokalizowanych w ulicach: Końcowej, Starej, Obrońców Pokoju, Piotra Skargi, Witosa, Wita Stwosza, fosy przy zamku w Głogowie oraz kładka dla pieszych nad torami PKP przy ul. Krochmalnej. W roku 2008 należy dokonać aktualizacji kwot przeznaczonych na zadanie.

     

    34. Monitoring miasta Głogowa.

    Funkcjonujący obecnie w mieście system monitoringu w znacznym stopniu przyczynia się do ujęcia sprawców wielu zdarzeń, zapobiega zagrożeniom wandalizmu. Planowana rozbudowa monitoringu jest niezbędnym i skutecznym środkiem na „bezpieczne miasto". Będzie ona realizowana sukcesywnie, w miarę pozyskiwania niezbędnych środków finansowych.

    W ramach środków finansowych w 2008r. planuje się dalszą rozbudowę systemu monitoringu wizyjnego miasta Głogowa, w tym zamontowanie 4 kamer.

     

    35. Doświetlenie ulicy Nowej.

    W ramach zadania planuje się w 2008r. wykonać zakres rzeczowy zadania tj. zamontować 4 słupy oświetleniowe.

     

    36. Doświetlenie ulicy Gołębiej.

    W ramach zadania planuje się w 2008r. wykonać zakres rzeczowy zadania tj. zamontować 4 słupy oświetleniowe.

    37. Oświetlenie ulicy Kołłątaja.

    W ramach zaplanowanych środków finansowych na 2008r. planuje się wykonać docelowe oświetlenie ulicy Kołłątaja przy budynku TBS wraz z realizacją zasilania ul. Polskiej. W ramach zadania zostanie zamontowanych 5 słupów oświetleniowych.

     

    38. Oświetlenie ulicy Kazimierza Sprawiedliwego

    Inwestycja planowana jest na 2009r. Realizacja zadania jest niezbędna ze względu na poprawę komunikacji i bezpieczeństwa.

     

    39. Oświetlenie ul. Kolejowa.

    Zadanie planowane jest na 2009r. Wykonanie oświetlenia jest niezbędne ze względu na poprawę komunikacji i bezpieczeństwa.

     

    40. Oświetlenie ul. Polna.

    Wykonanie oświetlenia niezbędne jest ze względu na poprawę komunikacji pomiędzy ul. Legnicką a ul. Orbitalną i Saturna. Realizacja planowana jest w 2009 roku.

     

    41. Oświetlenie ul. Mickiewicza przy „Protektorze".

    Zagospodarowanie terenu - dobudowa oświetlenia. Poprawa warunków komunikacji i bezpieczeństwa. Realizacja planowana jest na 2009r.

     

    42. Aktualizacja dokumentacji na uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej osiedli: Widziszów, Nosocice, Krzepów.

    W ramach zadania planuje się dokonać aktualizacji dokumentacji na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej osiedli: Widziszów, Nosocice, Krzepów. W 2008r. planuje się opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego budowy sieci kanalizacji sanitarnej i sieci kanalizacji deszczowej na terenie osiedli: Cukrownik, Krzepów, Widziszów, Nosocice, terenu byłej Famaby i ul. Żarkowskiej w Głogowie.

     

    43. Osiedle Brzostów

    Realizacja zakresu rzeczowego inwestycji jest niezbędna w związku z dynamicznym wzrostem budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego na tym Osiedlu.

    W 2008r. PWiK Sp. z o.o. zrealizuje I etap budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na Osiedlu.

    Natomiast Gmina Miejska Głogów zrealizuje I etap budowy kanalizacji deszczowej i dróg wraz z oświetleniem.

    Zakończenie uzbrojenia Osiedla planuje się w 2009r.

     

    44. Osiedle Złota Podkowa

    Realizacja zakresu rzeczowego inwestycji jest niezbędna w związku z dynamicznym wzrostem budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego na tym Osiedlu.

    W 2008r. PWiK Sp. z o.o. zrealizuje I etap budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na Osiedlu.

    Natomiast Gmina Miejska Głogów zrealizuje I etap budowy kanalizacji deszczowej i dróg wraz z oświetleniem.

    Zakończenie uzbrojenia Osiedla planuje się w 2009r.

     

    45. Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Folwarcznej - dokumentacja.

    Zaplanowane w ramach zadania środki pozwolą na opracowanie w 2008 roku dokumentacji kanalizacji deszczowej w ul. Folwarcznej.

     

    46. Dokumentacja techniczna - oświetlenie, w tym m.in. oświetlenie ul. Głowackiego, oświetlenie ul. Rudnowskiej, oświetlenie ul. Piłsudskiego - kontynuacja, oświetlenie ul. Kasztelańskiej, doświetlenie ul. Jagiellońskiej, doświetlenie placu zabaw pomiędzy ul. Przemysłową, Matejki, Sikorskiego.

    W ramach zadania w 2008r. planuje się wykonać m.in. dokumentację oświetleniową takich ulic jak: Głowackiego, Rudnowskiej, Piłsudskiego - kontynuacja, Kasztelańskiej, Jagiellońskiej i doświetlenia placu zabaw pomiędzy ul. Przemysłową, Matejki i Sikorskiego.

    Powrót

    Załączniki

    • Brak załączników w dokumencie.

    Metryka dokumentu

    ukryj
    Tytuł dokumentu:Uchwała Nr XIV/124/2007
    Podmiot udostępniający informację:Urząd Miejski w Głogowie
    Informację opublikował:Jan Chitro
    Data publikacji:08.07.2013 09:10
    Wytworzył lub odpowiada za treść:
    Data na dokumencie:Brak
    Informację aktualizował:Jan Chitro
    Data aktualizacji:21.03.2014 08:12